خانه / پروژه / پروژه ۳۸۴ واحدی مسکونی شهرک علوی ساوه

پروژه ۳۸۴ واحدی مسکونی شهرک علوی ساوه

شرح کلی پروژه
 • کاربری: مسکونی
 • تعداد بلوک: 24 بلوک
 • تعداد طبقات روی زمین: 5
  کل طبقات: 5
 • طبقات مسکونی: 1 الی 4
 • طبقات پارکینگ: همکف
 • تعداد واحد در هر طبقه: 4
  تعداد واحد در هر بلوک: 16
 • تعداد کل واحد: 384
 • تعداد پارکینگ: 384
 • زیربنا کل:46001 مترمربع
 • متراژ زمین:29967 مترمربع
 • متراژ محوطه سازی:11830 مترمربع
 • نام شریک/کارفرما: شرکت توسعه گران عمران ستاد
 • موقعیت پروژه: ساوه، شهرک علوی انتهای بلوار الزهرا، نبش خیابان قائم

****این پروژه دارای اولین پروانه طرح ملی در کشور می باشد.

مشخصات پروژه
استان مرکزی
شرکت ره آورد سازندگی آزادگان
1399
درصد پیشرفت
17
 1. گودبرداری

  امروزه به دلیل افزایش روز افزون احداث سازه های بلند و نیاز به پارکینگ در طبقات پایین تر از سطح زمین در این ساختمان ها ، تعداد گود برداری ها به خصوص گود برداری های عمیق و نیمه عمیق رو به افزایش است. گودبرداری به چند منظور انجام می‌شود، که از دلایل اصلی آن می‌توان به رسیدن عمق و خاک سفت (خاک بکر) اشاره کرد، همچنین گودبرداری در زمین های انجام می شود که باید تمام یا قسمتی از ساختمان پایین تر از سطح طبیعی زمین احداث شود که گاهی ممکن است عمق گودبرداری بنابر جنس زمین به چندین متر برسد .

 2. فونداسیون

  یک بخش از سازه است که وظیفهٔ انتقال نیرو از ستون‌ها به زمین و خاک اطراف را بر عهده دارد. بر اساس نوع سازه و میزان نیروی وارده، بافت لایه‌ها و نوع خاک زمین و شرایط آب‌وهواییِ منطقه، می‌توان نوع (تیپ) و ابعاد فونداسیون را انتخاب و مشخص کرد. عمق، طول و عرض فونداسیون یک ساختمان به وزن آن، تعداد طبقات و نوع خاک محل بستگی دارد.

 3. اجرای اسکلت

  اسکلت بتنی یکی از انواع اسکلت‌هایی است که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 4. سفت کاری

  سفت کاری ساختمان به عنوان اولین مرحله از عملیات اجرایی ساخت یک بنا می باشد که شامل کلیه کارهایی است که به شکل دهی یک ساختمان منجر می شود. در اصل مراحل سفت کاری ساختمان شامل کلیه عملیات هایی است که شکل اولیه ساختمان را تشکیل می دهند.

 5. تاسیسات مکانیکی

  تاسیسات مکانیکی ساختمان شامل تاسیسات بهداشتی، (آبرسانی و فاضلاب)، تهویه مطبوع (سرمایش، گرمایش، تعویض هوا و اگزاست) و همچنین تاسیساتی مانند استخر، سونا، جکوزی و .... می باشد. در دنیای امروز تامین آسایش بشر یکی از هدف‌های اصلی است نقش تاسیسات مکانیکی به عنوان جزیی از ساختمان ها که افراد به صورت روزمره با آن در تعامل می باشند غیر قابل انکار می باشد.

 6. تاسیسات الکتریکی

  طراحی و اجرای سیستم‌های سیم کشی منازل مسکونی و مراکز صنعتی را تاسیسات الکتریکی می گویند که موارد زیادی از جمله تلفن، آنتن مرکزی، روشنایی، سیستم اعلام حریق، منبع تغذیه اضطراری، خدمات دوربین مدار بسته، آسانسور و... را شامل می شود.

 7. نازک کاری 1

  پوشش نهایی که بر روی ساختار زیرین ساختمان قرار می‌گیرد و روکشی که در داخل ساختمان برابر چشم بیننده قرار می‌گیرد، نازک کاری خوانده می‌شود. مصالح نازک کاری آخرین مصالحی هستند که کفها، دیوارها و سقف‌ها را پوشش می‌دهد.

 8. نازک کاری 2

 9. نما

  در ساختمان‌سازی به سوی بیرونی یک ساختمان نما گفته می‌شود.به طور کلی نمای ساختمان از دو عنصر اصلی تشکیل شده که شامل ارکان و اجزا میباشد ارکان نما، ریتمهای عمودی و افقی و سطح آسمانه یک بنا محسوب میشود.و تمامی جزییاتی که در دید ۱۴۰ درجه عمودی و ۱۶۰ درجه افقی دید انسان میشود و همچنین طراحی درب و پنجره اجزا یک نمای خانه محسوب می شود.

 10. محوطه سازی

جستجوی املاک
اطلاعات تماس

تماس با ما

نشانی:

تهران – خیابان شریعتی – بعد از سیدخندان – خیابان سیمرغ غربی – انتهای خیابان گلزار – نبش کوچه پروانه – پلاک ۲

تلفن:

021-22890005

ایمیل:

rasa.eng.office@gmail.com

فکس:

021-22867084