خانه / استاندارهای ایمنی، بهداشت و محیط زیست

استاندارهای ایمنی، بهداشت و محیط زیست

 

شعار رسا در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست: رسا بدون حادثه

 

چشم انداز  HSE شرکت رهاورد سازندگی آزادگان (رسا)

ایمنی، بهداشت و محیط زیست یک اولویت و ارزش کلیدی در شرکت رهاورد سازندگی آزادگان است. این شرکت، در راستای توسعه پایدار، صیانت از سرمایه‌های انسانی، صیانت از ذی‌نفعانی چون پیمانکاران، مشاوران، مشتریان و همسایگان، تبدیل شدن به یک الگوی پیشرو و دانش بنیان در صنعت ساختمانی کشور و حتی خاورمیانه مجموعه‌ای از این ارزش‌ها را مطابق با استانداردهای جهانی، تدوین و اجرا می‌کند. رسا می‌کوشد جایگاه و استانداردی همتراز با کلاس جهانی به دست آورد.

 

 

ماموریت HSE شرکت رهاورد سازندگی آزادگان (رسا)

شرکت رهاورد سازندگی آزادگان متعهد است که با مدیریت موارد مرتبط با ایمنی، بهداشت شغلی و محیط زیست، که بخشی جدایی ناپذیر از زنجیره فعالیتی این شرکت است، یک محیط کار ایمن و سالم برای تمامی کارکنان و ذی‌نفعان خویش فراهم کرده و تعاملی مثبت با محیط زیست داشته است. رویکرد رسا اطمینان از مدیریت جامع و یکپارچۀ ایمنی، بهداشت و محیط زیست در تمامی فعالیت‌ها، تجهیزات، تاسیسات و زیرساخت‌های شرکت است. این مهم میسر نیست مگر از طریق توسعه سطح توانمندی‌های حرفه‌ای، انتقال دانش فنی برتر دنیا در زمینه HSE و تاکید بر اصول زیر:

انطباق

شرکت رهاورد سازندگی آزادگان می‌کوشد تا با تمامی قوانین، مقررات و استانداردهای حوزه ایمنی، بهداشت شغلی و محیط زیست تطابق داشته باشد و برای اطمینان از آن، روش‌ها و برنامه‌هایی اجرایی ایجاد و پیاده‌سازی می‌نماید. بدیهی است پیروی از استانداردهای HSE رویکردی کلیدی در برنامه‌ریزی‌های آمورشی، طرح‌ریزی اهداف و برنامه‌ها، ارزیابی عملکردها و برنامه‌های انگیزش کارکنان است.

پیشگیری

شرکت رسا سیستم های مدیریت HSE را جهت پیشگیری از اقدامات یا شرایطی که تهدیدی برای سلامتی و ایمنی انسانها و محیط زیست باشد، طراحی و ایجاد می‌نماید. به‌علاوه، با تکیه بر این سیستم‌‌ها، خطرات را به حداقل می‌رساند و از کارکنان و سایر ذینفعان حفاظت می‌کند. پیشگیری از مصرف بیهوده منابع، آلودگی هوا، زمین و آب و به کارگیری فن آوری‌ها و روش‌های عملیاتی مناسب، تلاشی پیوسته در شرکت رسا است.

تعهد به مشارکت

شرکت رسا تعهد خود به HSE را به همه کارکنان، تامین کنندگان، مشتریان و سایر ذینفعان اعلام و منتقل می‌نماید و مشارکت آن‌ها را در جلسات HSE و طرح ریزی اهداف و برنامه‌ها جلب می‌کند. ذر رسا، تعهد به اصول HSE نقش اساسی در انتخاب کارکنان و پیمانکاران دارد.

بهبود مداوم

رسا پیوسته به دنبال راه‌ها و فرصت‌هایی است که کارایی و اثربخشی سیستم‌های مدیریت  HSE خود را بهینه کند و ارتقا بخشد.

 

 

خط مشی  ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) شرکت رهاورد سازندگی آزادگان (رسا)

شرکت رهاورد سازندگی آزادگان تعالی در حفاظت از محیط زیست، ایمنی و بهداشت کارکنان را بخشی جدایی‌ناپذیر از فرهنگ سازمانی  خویش می‌داند و توجه به حراست و پاسداری از محیط زیست و اهتمام به ارتقا سطح ایمنی و بهداشت کارکنان را رویکرد اصلی خود به حساب می‌آورد. در این راستا با اعتقاد به اینکه اگر کار به درستی برنامه‌ریزی و اجرا شود، تمام حوادث قابل پیشگیری هستند، برآنیم تا با عملکردی منطبق با استانداردهای جهانی، اهداف ذیل را سرلوحه فعالیت‌های سیستم مدیریت HSE خود قرار دهیم:

  • ایجاد یک محیط کار سالم و ایمن
  • انطباق کامل با قوانین، مقررات و الزامات بهداشت، ایمنی، و محیط زیست (HSE) ملی و بین المللی و حتی فراتر از آنها
  • حفظ محیط زیست، استفاده بهینه از منابع و انرژی، تلاش مداوم برای کاهش و به صفر رساندن تأثیرات ناشی از فعالیت‌های شرکت رسا و حرکت به سوی پیشگیری از هر گونه آلودگی زیست‌محیطی
  • پیشگیری از آسیب‌ها و بیماری‌ها، کاهش حوادث، مدیریت و کنترل ریسک و عوامل زیان آور محیط کار
  • آشنا نمودن همه کارکنان با محیط کار و شرح وظایفشان در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست و داشتن آمادگی مناسب برای انجام کار
  • ایجاد تناسب بین توانمندی جسمی و روحی کارکنان و کار محوله
  • جلب مشارکت همه ذی‌نفعان اعم از کارکنان، مشتریان، پیمانکاران و غیره جهت بهبود مداوم سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست
  • توسعه فرهنگ HSE و رویکرد فعال در این زمینه
  • بهبود مداوم عملکرد ایمنی، بهداشتی و زیست محیطی

شرکت رهاورد سازندگی آزادگان معتقد است که دستیابی به اهداف ایمنی، بهداشت و محیط زیست، تضمینی است بر موفقیت همه جانبۀ این شرکت در کسب و کار خویش.

 

 

جستجوی املاک
اطلاعات تماس

تماس با ما

نشانی:

تهران – خیابان شریعتی – بعد از سیدخندان – خیابان سیمرغ غربی – انتهای خیابان گلزار – نبش کوچه پروانه – پلاک ۲

تلفن:

021-22890005

ایمیل:

rasa.eng.office@gmail.com

فکس:

021-22867084