خانه / اخبار / مدیرعامل شرکت رسا برخی از مهم ترین دستاوردهای دور اخیر فعالیت این شرکت را تشریح کرد؛ فعالیت های شرکت رهاورد سازندگی آزادگان را در تهران محدود نکردیم

مدیرعامل شرکت رسا برخی از مهم ترین دستاوردهای دور اخیر فعالیت این شرکت را تشریح کرد؛ فعالیت های شرکت رهاورد سازندگی آزادگان را در تهران محدود نکردیم

اشاره:

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) برخی از مهم ترین اقدامات اجرایی این شرکت در دور اخیر فعالیت، در راستای عملیاتی ساختن برنامه های توسعه ای را تشریح کرد.

دکتر محمد گلاب کش، به تاریخچه تاسیس شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) اشاره و با بیان اینکه “سنگ بنای تاسیس این شرکت در سال 1373 و با همت والای حجت الاسلام والمسلمین مرحوم حاج آقای ابوترابی بنا نهاده شد”، خاطرنشان ساخت: ایشان با نگاه دوراندیشانه و تیزبینانه ای که داشتند، به درستی جای خالی شرکت رسا را در عرصه ساخت و ساز کشور تشخیص و در راستای تاسیس این شرکت اقدام کردند.

به گفته وی، تاسیس شرکت رسا در دوره دولت سازندگی و با حمایت های مرحوم آیت اللـه هاشمی رئیس جمهور وقت و همچنین مساعدت های ویژه مقام معظم رهبری انجام گرفت.

رویکردهای فعالیت شرکت رسا

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، به رویکردهای سه گانه فعالیت این شرکت در فواصل زمانی مختلف اشاره کرد و گفت: رویکرد فعالیت شرکت رسا در ابتدا بیشتر معطوف به حوزه راه سازی، سدسازی و تاسیس مراکز بیمارستانی و درمانی بود. این رویکرد در دوره بعدی به سمت تامین نیازهای عمرانی و ساختمانی گروه صنعتی مینو سوق پیدا کرد و در دور اخیر فعالیت و با دستور دکتر عباسیانفر مدیرعامل هلدینگ اقتصادی و صنعتی خودکفایی که در حکم انتصاب بنده به عنوان مدیرعامل شرکت تصریح شده است، علاوه بر تامین نیازهای عمرانی و ساختمانی هلدینگ، همچنین اجرای پروژه های عمرانی و ساختمانی خارج از مجموعه گروه مورد تاکید قرار گرفته است.

وی، افزود: به منظور عملیاتی نمودن موارد مندرج در حکم انتصاب، برنامه توسعه ای پنج ساله ای تدوین کردیم و در راستای تحقق آن برنامه های اجرایی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت، پیش بینی شد.

 

اخذ گرید یک ابنیه

دکتر گلاب کش، از اخذ گرید یک ابنیه به عنوان یکی از اولین دستاوردهای مهم شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) در دور اخیر فعالیت نام برد و گفت: برای توسعه فعالیت ها و حضور شرکت در حوزه های کاری بزرگ تر نیاز داشتیم که گرید یک ابنیه را اخذ کنیم و با فراهم آوردن پیش نیازهای این مهم در بخش های مختلف، موفق به اخذ آن شدیم.

وی، افزود: اخذ این گرید، هویت جدیدی به شرکت رسا بخشید و به عنوان یک شرکت دارای این شایستگی به صنعت ساخت و ساز کشور معرفی کرد.

 

راه اندازی بخش استراتژیک بازرگانی

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، بخش بازرگانی شرکت را به عنوان یک بخش استراتژیک توصیف کرد و از راه اندازی این بخش به عنوان یکی دیگر از اقدامات مهم شرکت رسا در این دور از فعالیت نام برد و خاطرنشان ساخت: اعتقاد داریم که یک خرید خوب بسیار بیشتر از یک فروش خوب برای شرکت منافع به همراه دارد و در این راستا درسال 97 بخش استراتژیک بازرگانی را در شرکت راه اندازی کردیم. با این اقدام هزینه اجرای پروژه ها را تا 30 درصد کاهش دادیم.

وی، ادامه داد: درآمدزایی شرکت پیش از این صرفا در بخش اجرای پروژه ها متمرکز شده بود و با راه اندازی بخش بازرگانی این انحصار را شکستیم و درآمدزایی را به حوزه بازرگانی نیز منتقل کردیم.

دکتر گلاب کش، با بیان اینکه “برای کاهش هزینه ها در بخش خرید مایحتاج شرکت، ابتدا به سراغ نمایندگی های شرکت های تولیدکننده تجهیزات و مصالح عمرانی و ساختمانی رفتیم”، افزود: در گام بعدی مستقیم به سراغ خود تولیدکنندگان رفتیم و در مرحله نهایی، پس از تشخیص کالاهای استراتژیک و با مشارکت کارخانه های معتبر مربوطه وارد حوزه تولید و تبدیل به یک شرکت تولیدکننده شدیم.

به گفته وی، ورود شرکت رسا رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) به حوزه تولید بر مبنای برنامه ریزی مشخص، کار کارشناسی و آگاهی کامل انجام گرفت و جای بسی خرسندی است که در حال حاضر تمامی نیازهای استراتژیک شرکت رسا توسط خود شرکت تولید می شوند.

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، از برنامه ریزی به منظور صادرات محصولات تولیدی شرکت رسا خبر داد و گفت: از همان سال 97 که بخش بازرگانی را راه اندازی کردیم بخشی از نگاه مان به بازارهای جهانی بود، اما متاسفانه وجود تحریم های ظالمانه بین المللی و همچنین برخی مشکلات پیش بینی نشده مانند شیوع ویروس منحوس کرونا این مهم را با موانعی مواجه کرد.

وی، افزود: اگر در سال 99 با شیوع ویروس کرونا مواجه نمی شدیم بدون شک اولین مرحله از اقدامات صادراتی شرکت را شاهد بودیم. در حال حاضر بازاریابی های مربوطه صورت گرفته است و با یاری خداوند و با کنترل شیوع ویروس کرونا، در سال جاری اولین محموله های صادراتی شرکت به مقاصد مورد نظر ارسال خواهد شد.

 

اجاره تجهیزات ممنوع

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، با اشاره به خودکفایی شرکت در تامین تجهیزات عمرانی و ساختمانی خاطرنشان ساخت: باتوجه به اینکه پروژه های اجرایی شرکت رسا پروژه های کلانی هستند، تجهیزات به کارگیری شده متعلق به خود شرکت است. در این راستا اجاره تجهیزات را در پروژه ها ممنوع اعلام کردیم و هر وسیله ای که نیاز داشته باشیم درقالب تدوین طرح توجیهی و اخذ موافقت هیات مدیره شرکت، خریداری می کنیم.

وی، افزود: خریداری تجهیزات مورد نیاز، بهای تمام شده اجرای پروژه ها را کاهش و مزیت رقابتی برای شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) به همراه داشته است. همچنین منجر به تسریع در عملیات اجرایی پروژه ها شده است.

 

اقدامات در حوزه طراحی ها

دکتر گلاب کش، تحول در حوزه طراحی های ساختمانی را به عنوان یکی دیگر از اقدامات بنیادین شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) در دور اخیر فعالیت نام برد و گفت: تحول در این بخش مزایای بسیاری برای شرکت رسا و همچنین هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان به همراه داشته است. به عنوان مثال زمین های بسیاری در هلدینگ خودکفایی وجود داشت که مشکل داشتند و بلاتکلیف مانده بودند. با استفاده از تجاربی که در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) داشتیم و با بهره گیری از تیمی جوان، متخصص و دارای تجربه کاری اثربخش در حوزه طراحی، نسبت به بازطراحی و به تبع آن بهینه سازی این زمین ها اقدام کردیم.

وی، افزود: در حال حاضر هیچ زمینی در هلدینگ خودکفایی وجود ندارد که حل مشکلات آن به شرکت رسا محول شده و تعیین تکلیف نشده باشد.

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، با بیان اینکه “با کمک تیم طراحی شرکت رسا موفق شدیم برای کلیه پروژه های اجرایی توجیه اقتصادی ایجاد کنیم”، تصریح کرد: طراحی های شرکت رسا در بخش های مختلف داخلی، نما و… کاملا منطبق بر فرهنگ عمومی مناطق اجرای پروژه ها صورت می گیرد و به همین دلیل شرکت در هر جا که پروژه اجرا می کند، استقبال عمومی از منطقه اجرای پروژه بالا می رود.

وی، از پروژه “عمارت درسا” قم به عنوان نمونه ای از طراحی های حرفه ای شرکت رسا نام برد که منجر به تغییر نگاه ها به منطقه اجرای پروژه شده است و گفت: پروژه “عمارت درسا” یکی از پروژه های اجرایی شرکت رسا محسوب می شود که عملیات اجرایی آن با مشارکت شهرداری قم و در بلوار حرم تا حرم منطقه پیامبر اعظم این شهر در حال اجراست. پیش از این به دلیل نگاه خاصی که به این منطقه وجود داشت هیچ شرکت ساختمانی حاضر به اجرای پروژه در این منطقه نبود و اولین شرکتی که به پشتوانه تیم طراحی حرفه ای خود جسارت به خرج داد و در این راستا اقدام کرد شرکت رهاورد سازندگی آزادگان بود.

وی، تاکید کرد: اجرای استاندارد این پروژه و بهره گیری از قابلیت های تیم طراحی شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، باعث تغییر محسوسی در کل بافت منطقه شده و بارها تقدیر و تشکر شهرداری قم از شرکت را به همراه داشته است. درحال حاضر شرکت های ساختمانی بسیاری متقاضی اجرای پروژه در این منطقه هستند، اما شهرداری قم به لحاظ تغییراتی که در بافت این منطقه صورت گرفته است، سهم مشارکت خود را بسیار بالاتر از سهمی که با شرکت رسا مشارکت کرده است، اعلام می کند.

 

ورود شرکت رسا به اجرای طرح های ملی مسکن

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، به اقدامات این شرکت در حوزه اجرای طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد و گفت: شرکت رسا از یک جایی به بعد ایفای نقش فعال در حوزه مسئولیت اجتماعی را به عنوان یکی از رویکردهای کاری خود تعیین کرد و برای این منظور به مشارکت فعال در اجرای طرح اقدام ملی مسکن وارد شد.

وی، افزود: جامعه هدف طرح اقدام ملی مسکن، سمت تضعیف شده تقاضای مسکن هستند و در حال حاضر شرکت رسا بیش از 1200 واحد مسکونی در قالب این طرح در دست ساخت دارد و با مشارکت فعال در اجرای طرح مذکور به دنبال ایفای نقش موثر در حوزه مسئولیت اجتماعی است.

این فعال صنعتی، با بیان اینکه “جای بسی افتخار است که اولین پروانه ساختمانی طرح اقدام ملی مسکن در کشور به نام شرکت رسا به ثبت رسید”، تصریح کرد: با اخذ پروانه ساختمانی پروژه ۳۸۴ واحدی طرح اقدام ملی مسکن شهرستان ساوه، اولین پروانه ساختمانی طرح مذکور در کل کشور، به نام شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، به ثبت رسید.

 

سیاست اجرای پروژه ها در خارج از تهران

دکتر گلاب کش، با بیان اینکه “فعالیت های شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) را در تهران محدود نکردیم” به دلایل انتخاب این سیاست کاری اشاره و تاکید کرد: اعتقاد داریم اگر همه پروژه های ساختمانی را در تهران متمرکز کنیم، آن زمان به مهاجرت گسترده به این شهر کمک کرده ایم. بنابراین پروژه هایی را انتخاب کردیم که خارج از این شهر باشند.

وی، اجرای پروژه در مناطق دور را همراه با مشکلات بسیار توصیف کرد و با تاکید بر نظارت مستمر بر پروژه ها، گفت: به طور تقریبی هر دو هفته یکبار کلیه پروژه ها را مورد بازدید قرار می دهیم تا بر روند و کیفیت اجرای آنها نظارت دقیق داشته باشیم. برای این منظور ناوگان حمل و نقل شرکت را نوسازی کردیم.

 

آیینه اقدامات شرکت رسا

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، با بیان اینکه “شرکت در حال حاضر 250 هزار متر مربع پروژه در دست ساخت دارد”، تصریح کرد: این میزان حدود 3 سال پیش 250 متر مربع بود. شرکت در حال حاضر برای 700 نفر شغل مستقیم و برای حدود 7000 هزار نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.

به گفته وی، شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) در حال حاضر 1250 میلیارد تومان پروژه در دست ساخت دارد؛ این میزان پیش از این 5 میلیارد تومان بود.

دکتر گلاب کش، تصریح کرد: هدف گذاری شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) در سال 1402، رسیدن به رقم 10 هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجرا است.

 

ضرورت تکمیل زنجیره تامین

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، به زنجیره تامین و نقش این مهم در صنعت ساخت و ساز اشاره کرد و گفت: برای کاهش بهای تمام شده اجرای پروژه ها ضرورت دارد تا زنجیره تامین مصالح، تجهیزات و ماشین آلات کامل باشد تا این مهم در کنار نیروی انسانی متبحر و متخصص منجر به ایجاد مزیت رقابتی شود.

وی، تصریح کرد: یکی از نقاط قوت شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) در دور اخیر فعالیت، حرکت در مسیر تکمیل زنجیره تامین است و در این راستا شاهد هستیم که ضمن خودکفایی در بخش تجهیزات و ماشین آلات، همچنین اقدامات قابل توجهی نیز در راستای تولید مصالح ساختمانی صورت گرفته است.

دکتر گلاب کش، به راه اندازی کارخانه تولیدی و صنعتی رسا اشاره کرد و از این اقدام به عنوان اقدامی بنیادین در راستای تکمیل زنجیره تامین شرکت نام برد و خاطرنشان ساخت: این کارخانه که اسفند ماه سال گذشته با حضور مدیران عالی هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان و مدیران عامل شرکت های زیرمجموعه این هلدینگ افتتاح شد در راستای تامین مصالح مورد نیاز شرکت در بخش بلوک سقفی پلی استایرن، تیرچه صنعتی و پروفیل CRP در منطقه شهرک صنعتی مامونیه راه اندازی شد.

وی، افزود: خطوط تولید این کارخانه شامل خطوط تولید بلوک سقفی پلی استایرن، تیرچه صنعتی و پروفیل CRP با بهره برداری از ماشین آلات داخلی راه اندازی شده است و در تولیدات از مواد اولیه درجه یک استفاده می شود.

به گفته وی، اندیشه راه اندازی این کارخانه زمانی شکل گرفت که شرکت رهاورد سازندگی آزادگان در اجرای برخی از پروژه های خود با مشکل تامین بلوک سقفی پلی استایرن، تیرچه صنعتی و پروفیل CRP برخورد و به جای اینکه دست روی دست بگذاریم و منتظر بمانیم، نسبت به حل مشکل درقالب راه اندازی کارخانه مذکور اقدام کردیم.

دکتر گلاب کش، تصریح کرد: تولیدات این کارخانه علاوه بر تامین نیازهای داخلی شرکت در بخش های مربوطه، همچنین بخشی از نیازهای شرکت های همکار را نیز برطرف خواهد کرد.

 

تغییر زیرساخت شبکه کامپیوتری

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، از تغییر زیرساخت شبکه کامپیوتری شرکت از “وایرلس” به “کابلی”، به عنوان یکی دیگر از اقدامات مهم شرکت رسا در دور اخیر فعالیت نام برد و گفت: تغییر زیرساخت شبکه کامپیوتری شرکت رسا از وایرلس به کابلی با هدف کاهش اختلالات و بهینه سازی شبکه مذکور انجام گرفت و متناسب با دستاوردهای شرکت در توسعه 500 درصدی سخت افزاری در این بخش، عملیاتی شد.

وی، افزود: با تغییر زیرساخت شبکه کامپیوتری، دیتاسنتر مرکزی شرکت نیز راه اندازی شد که از مزایای این مهم می توان به “مدیریت متمرکز”؛ “کاهش هزینه ها”؛ “مقابله موثر با تهدیدات امنیتی”؛ “حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات”؛ “امنیت بالای اطلاعات سازمانی و مشتریان” و …. اشاره کرد.

 

دریافت “پروانه حقوقی مجری ذیصلاح” جهت اجرای کلیه پروژه های اجرایی

دکتر گلاب کش، به دریافت “پروانه حقوقی مجری ذیصلاح” اشاره کرد و گفت: با تلاش، تعهد و پیگیری های فراوان تیم مدیریتی و کارشناسی شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، این شرکت موفق شد “پروانه حقوقی مجری ذیصلاح” جهت اجرای کلیه پروژه های اجرایی خود را از سازمان نظام مهندسی دریافت کند.

وی، افزود: دستیابی به این دستاورد بسیار بزرگ، صرفه جویی و بهره وری بسیار بالایی درراستای اجرای پروژه های اجرایی شرکت را به همراه خواهد داشت و در کنار این مهم، افزایش قابلیت های فنی و مهندسی شرکت رسا در دور اخیر فعالیت را به منصه ظهور رساند. در اولین گام، بهره برداری از پروانه مذکور درقالب پروژه عمارت درسا شهرستان قم در دستور کار قرار گرفته است که  صرفه جویی ۶۰ میلیارد ریالی در هزینه حق الزحمه اجرای پروژه مذکور را به همراه خواهد داشت.

 

دریافت گواهینامه «تعالی سازمانی»

دکتر گلاب کش، به دریافت گواهی نامه تعالی سازمانی توسط شرکت رهاورد سازندگی آزادگان اشاره و از این مهم به عنوان یکی از دستاوردهای ارزشمند شرکت رسا در دور اخیر فعالیت نام برد و گفت: این گواهینامه ازجانب سازمان مدیریت صنعتی ایران و به سبب انجام موفقیت‌آمیز اقدامات اجرایی در زمینه استقرار الگوی تعالی سازمانی و اجرای برنامه‌های بهبود مستمر، به شرکت رسا اعطا شد.

به گفته وی، اعطای گواهی نامه تعالی سازمانی مبتنی بر ارزیابی رویکردها و نظام‌های مدیریتی و پیوستگی آن با میزان موفقیت‌ سازمان‌ها بوده که با تکیه بر الگوی تعالی سازمانی صورت می‌پذیرد. بر همین اساس، ایجاد فضای رقابتی برای تعالی بنگاه‌ها و سازمان‌ها، تشویق بنگاه‌ها برای اجرای خودارزیابی و شناخت نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود، ایجاد فضایی برای تبادل تجربیات موفق بنگاه‌ها از اهداف این گواهینامه به ‌شمار می‌آید.

 

برخی دیگر از دستاوردهای شرکت رسا

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، در پایان از راه اندازی کارگاه فنس بافی؛ اخذ استاندارد ایزو ۲۶۰۰۰؛ خرید ماشین آلات عمرانی و ساختمانی مورد نیاز شرکت؛ دریافت استاندارد HSE-MS؛ برگزاری مانورهای مدیریت بحران؛ برگزاری دوره های آموزشی مستمر؛ دریافت گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۴؛ تشکیل کمیته پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و تدوین دستورالعمل های مربوطه در این قالب؛ دریافت گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۶ و… به عنوان برخی دیگر از اقدامات مهم اجرایی شرکت رسا در دور اخیر فعالیت نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی املاک
اطلاعات تماس

تماس با ما

نشانی:

تهران – خیابان شریعتی – بعد از سیدخندان – خیابان سیمرغ غربی – انتهای خیابان گلزار – نبش کوچه پروانه – پلاک ۲

تلفن:

021-22890005

ایمیل:

rasa.eng.office@gmail.com

فکس:

021-22867084