خانه / اخبار / رئیس هیات مدیره هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان تاکید کرد: اقدامات اجرایی و توسعه ای شرکت رسا چشم گیر و قابل تقدیر است

رئیس هیات مدیره هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان تاکید کرد: اقدامات اجرایی و توسعه ای شرکت رسا چشم گیر و قابل تقدیر است

اشاره:

فرج الله فصیحی رامندی رئیس هیات مدیره هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان ازجمله مدیران ارشد این هلدینگ محسوب می شود که با نگاه مترقی و حمایتی به اقدامات توسعه ای شرکت رهاورد سازندگی آزادگان در دور اخیر فعالیت، همواره نقشی سازنده درراستای پیشبرد اقدامات اجرایی این شرکت داشته است.

شناخت جامع رئیس هیات مدیره هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان از برنامه های توسعه ای و اقدامات اجرایی شرکت های زیرمجموعه هلدینگ ازجمله شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، این بستر را فراهم کرده است تا با ارائه نقطه نظرات کارشناسانه و بعضا انتقادات سازنده به عنوان موتوری محرک در راستای توسعه فعالیت های این شرکت ها، ایفای نقش کند.

فصیحی رامندی به عنوان یک فعال اقتصادی به خوبی بیم ها و امیدهای فعالیت های اقتصادی را می شناسد و متناسب با مقتضیات زمانی و مکانی به ارائه راهکار به منظور توسعه اقدامات اجرایی شرکت های زیرمجموعه هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، می پردازد. فرصتی پیش آمد تا در حاشیه افتتاح کارخانه تولیدی و صنعتی رسا، پیرامون عملکرد شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) در دور اخیر فعالیت، با ایشان به گفتگو بنشیم. ماحصل این گفتگو را در ادامه می خوانید:

 

ضمن تشکر از وقتی که برای این گفتگو در اختیار نشریه پیام رسا قرار دادید، اگر موافق باشید با ارزیابی جنابعالی از عملکرد شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) در دور اخیر فعالیت شروع کنیم. شما اقدامات اجرایی شرکت رسا در این دور از فعالیت را چگونه ارزیابی می کنید؟

برای ارزیابی عملکرد دوره ای شرکت های زیرمجموعه هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان ضرورت دارد که شناخت کافی از عملکرد گذشته این شرکت ها داشته باشیم. بر این اساس وقتی عملکرد دوره گذشته شرکت رهاورد سازندگی آزادگان را با عملکرد این شرکت در دور اخیر فعالیت مقایسه می کنیم به این نتیجه می رسیم که شرکت رسا در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارد. اقدامات اجرایی و توسعه ای این شرکت در سال های اخیر بسیار مناسب و قابل تقدیر است.

در حال حاضر شناخت کامل و جامعی از اقدامات و پروژه های اجرایی شرکت رسا داریم و در فواصل زمانی مختلف از پروژه های در دست اجرای این شرکت بازدید می کنیم تا میزان پیشرفت کار متناسب با برنامه زمانبندی را بررسی کنیم. مجموع اطلاعات به دست آمده تاکنون نشان می دهد که عملکرد این شرکت در دور اخیر فعالیت در مقایسه با دوره گذشته کاملا رو به رشد و توسعه بوده است.

 

شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) در سال های اخیر سعی کرده است تا توسعه متوازن را در دستور کار خود قرار دهد. یکی از بخش هایی که در این راستا محور توجه قرار گرفته است، بخش تجهیزات و ماشین آلات عمرانی و ساختمانی است، به گونه ای که در حال حاضر شرکت به نوعی به خودکفایی در این بخش بسیار نزدیک شده است. ارزیابی شما از اقدامات شرکت در این بخش چیست؟

همانگونه که اشاره شد شناخت کامل و جامعی از اقدامات توسعه ای شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) داریم و به خوبی از برنامه های توسعه ای شرکت در بخش های مختلف ازجمله بخش تجهیزات و ماشین آلات عمرانی و ساختمانی اطلاع و آگاهی داریم. اقدمات شرکت رسا در این بخش بسیار چشم گیر و مثبت بوده است و کاملا متناسب با برنامه های توسعه ای هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان عمل شده است و به نوعی ازجمله اقداماتی محسوب می شود که توسعه و پیشرفت شرکت رسا را در دور اخیر فعالیت عینیت بخشیده و بسیار قابل تقدیر است.

در این بخش در عین حال ضرورت دارد تا نیازهای پروژه های اجرایی شرکت در بخش تجهیزات و ماشین آلات کاملا برطرف شود و شرکت مستقل و خودکفا عمل کند. براین اساس شرکت به عنوان مجری هر پروژه ای که انتخاب می شود باید در ابتدا نسبت به تامین نیازهای پروژه در بخش تجهیزات و ماشین آلات اقدام کند.

ما در هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان با جدیت اعتقاد داریم که تا جایی که امکان داشته باشد اقدامات خود را در بخش تجهیزات و ماشین آلات در همه بخش ها و شرکت های تابعه گسترش دهیم و هرچه بتوانیم ماشین آلات جدید و به روز خریداری کنیم به نفع هلدینگ و شرکت های تابعه است.

 

اشاره کردید به برنامه های توسعه ای هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان در بخش تجهیزات و ماشین آلات. آیا اقدامات شرکت رهاورد سازندگی آزادگان در این بخش می تواند الگویی برای سایر شرکت های هلدینگ باشد؟

همانگونه که اشاره شد اقدامات شرکت رسا در این بخش بسیار مثبت بوده و قابل تقدیر است. نه تنها در این شرکت بلکه در تمامی شرکت های زیرمجموعه هلدینگ، سیاست توسعه ای این است که بتوانیم در بخش تجهیزات و ماشین آلات کاملا پیشرو و توسعه یافته عمل کنیم و طبیعتا لازمه این مهم خرید و به روزرسانی تجهیزات و ماشین آلات است که با جدیت بسیار در دستور کار قرار دارد. در حال حاضر خطوطی که در بخش تولید بیسکوئیت و شکلات و همچنین خط تولیدی که در زاهدان خریداری کرده ایم درراستای عمل به این سیاست توسعه ای هلدینگ است.

در مجموع در راه اندازی خطوط جدید تولیدی و صنعتی و همچنین توسعه خطوط قبلی، سیاست اصلی ما بهره برداری از تجهیزات و ماشین آلات جدید و به روز است که در شرکت رسا به نحو قابل تقدیری عملیاتی شده است.

 

در مسیر توسعه شرکت رهاورد سازندگی آزادگان در دور اخیر فعالیت و به تبع در خانواده بزرگ هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، افتتاح کارخانه تولیدی و صنعتی رسا را شاهد بودیم. ارزیابی شما از این اقدام شرکت رسا چیست؟

افتتاح کارخانه تولیدی و صنعتی رسا یکی از اقدامات بسیار مثبت سال 99 شرکت رهاورد سازندگی آزادگان محسوب می شود که از چند جهت حائز اهمیت است. از یک جهت، افتتاح این کارخانه به تبع خود منجر به اشتغالزایی می شود که در بخش اشتغال مستقیم و غیرمستقیم نمود پیدا می کند و از جهات مختلف بسیار حائز اهمیت است. از منظر دیگر موقعیت مکانی کارخانه است که در شهرک صنعتی مامونیه قرار دارد و از نظر جغرافیایی در موقعیت بسیار مناسبی است. از جهت دیگر عرصه و اعیان زمین کارخانه است که با طراحی مناسبی که دارا می باشد، انعطاف پذیری مناسبی جهت توسعه اقدامات تولیدی و صنعتی در اختیار شرکت رسا قرار می دهد.

طبیعتا باتوجه به تازه تاسیس بودن کارخانه تولیدی و صنعتی رسا، در حال حاضر نمی توانیم ارزیابی مناسبی از عملکرد آن داشته باشیم. بدون شک اثرات مثبت این اقدام شرکت رهاورد سازندگی آزادگان با توسعه فعالیت های تولیدی و عملیاتی نمودن برنامه های توسعه ای، در آینده مشخص می شود و در آینده است که این اقدام، اثرات مثبت خود را در خانواده بزرگ هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان نشان می دهد.

درمجموع خرید و افتتاح این کارخانه اقدام بسیار مثبتی محسوب می شود که در صورت عملیاتی نمودن برنامه های توسعه ای، می تواند اثرات مثبتی برای شرکت رسا و به تبع هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان داشته باشد.

 

به عنوان سوال آخر توصیه شما برای توسعه فعالیت های شرکت رهاورد سازندگی آزادگان در سال 1400 چیست؟

من همواره در جلسات مختلف تاکید کرده ام که اجرای پروژه های عمرانی و ساختمانی متناسب با برنامه زمانبندی شده، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. براین اساس شرکت رهاورد سازندگی آزادگان باید از تمام توان خود استفاده کند تا در سال 1400 پروژه های اجرایی را متناسب با زمانبندی مربوطه، عملیاتی نماید. همچنین در پذیرش پروژه های اجرایی باید ارزیابی های مختلف صورت پذیرد و پروژه هایی که از جهات مختلف دارای توجیهات بیشتری هستند، پذیرفته شوند. امیدوارم شرکت رسا در سال 1400 بتواند با نگاه پیشرو، مترقی و بلند، گام های بلندی در راستای توسعه فعالیت های خود بردارد.

 

از وقتی که برای این گفتگو در اختیار نشریه پیام رسا قرار دادید از شما سپاسگزارم.

بنده نیز از شما و همه همکارانم در شرکت رهاورد سازندگی آزادگان به پاس تلاش ها و زحمات شان در سال 99 تشکر می کنم و از خداوند متعال سلامتی و دلخوشی برای آنها در سال 1400 مسالت دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی املاک
اطلاعات تماس

تماس با ما

نشانی:

تهران – خیابان شریعتی – بعد از سیدخندان – خیابان سیمرغ غربی – انتهای خیابان گلزار – نبش کوچه پروانه – پلاک ۲

تلفن:

021-22890005

ایمیل:

rasa.eng.office@gmail.com

فکس:

021-22867084