خانه / اخبار / دکتر عباسیانفر: امیدوارم شرکت ره آورد سازندگی آزادگان الگوی سایر شرکت ها باشد

دکتر عباسیانفر: امیدوارم شرکت ره آورد سازندگی آزادگان الگوی سایر شرکت ها باشد

حضور مدیرعامل و اعضا هییت مدیره هلدینگ اقتصادی خودکفایی آزادگان در جلسه شورای معاونین شرکت رسا

به گزارش روابط عمومی :در ابتدای این جلسه دکتر محمد گلاب کش مدیر عامل شرکت رسا و معاونین محترم در بخش های مختلف گزارش کاملی از روند تحولات و رشد انفجاری در شرکت رسا ارائه کردند.

اولین طراح و استراتژیست شرکت رسا دکتر عباسیانفراست

دکتر محمد گلاب کش : قطعا اولین استراتژیست شرکت رسا دکتر عباسیانفر است.شروع مدیریت جدید و کسب موفقیت ها درشرکت رسا بر اساس شش استراتژی تعیین شده در حکم مدیرعامل شرکت رسا و ابلاغ آن توسط ایشان بسیارراهگشا وارزنده است.قطعا این اتفاقات خوب حاصل تدابیر و مشاوره های دقیق دکتر عباسیانفر و اعضا هییت مدیره بوده است.

مدیرعامل شرکت رسا، ضمن تقدیر و تشکر از حضور دلگرم کننده دکتر عباسیانفر و اعضا محترم هییت مدیره، در خصوص مفاهیم ارزشمندی همچون فلسفه وجودی،چشم انداز،استراتژی واهداف شرکت رسا از گذشته تا آینده توضیحات کاملی ارائه نمود.

دکتر محمدگلاب کش در خصوص فلسفه وجودی شرکت رسا گفت: جلسات متعددی با صاحبان اندیشه برگزار شد،نظرات گوناگونی مطرح شد و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که حقیقتا فلسفه وجودی شرکت باید خلق آرامش در زندگی مردم باشد.

بعد ازمطالعات و کار کارشناسی والبته تضارب آرا وعقول گوناگون چشم انداز شرکت رسا نیزحضور درجمع صد شرکت ساختمانی برتر جهان تا سال 1405 تدوین گردید.

در همین راستا ودرجهت افزایش تعاملات و تجربیات با صدمین شرکت برترجهان در حوزه ساختمان که یک شرکت یونانی است وارد مذاکره شدیم،بخشهای مختلف شرکت بصورت مجزا با همتای یونانی خود در زمینه های مختلف در حال تعامل هستند.

اعداد جادویی در استراتژی های شرکت رسا

برای درک بهتر از میزان پیشرفت شرکت رسا در زمان کمتر از سه سال ضمن توجه به آینده و مسیر پیش رولازم است گاهی نیم نگاهی هم به پشت سر و گذشته داشته باشیم. شرکت رسا یش از 40 کلان پروژه در دست اقدام دارد که حدود  95درصد پروژه ها خارج از شرکت مینو تعریف شده است همچنین در حوزه تحقق اهداف مسئولیت های اجتماعی و کار آفرینی برای بیش از 2200نفر مستقیما ایجاد اشتغال نمونده است.

امیدوارم شرکت رسا الگویی برای سایر شرکتها باشد.

همچنین دکتر علیرضا عباسیانفر مدیرعامل هلدینگ خودکفایی آزادگان بعد از استماع گزارش مدیرعامل و معاونین در واحدهای مختلف ،ضمن تقدیر و تشکراز مدیریت و برنامه ریزی دقیقی که در شرکت رسا اتفاق افتاده است افزود: امیدوارم شرکت رسا الگویی برای سایر شرکتها باشد.

دکتر عباسیانفر افزود: واقعیت آن است که ما چیز قابل اعتنایی به آقای گلاب کش تحویل ندادیم.حدود سه سال پیش که ایشان به این شرکت تشریف آوردند حداکثر یک پروژه 15واحدی در شفاپی و یک زمین ملایری پور و یک زمین در کرج تحویل ایشان شد و زمین ارومیه که انصافا به قیمت روز هم خریداری کردند.

شرکت رسا در آن سالها فاقد رتبه(گرید ) بود و هیچ تلاشی برای دریافت آن هم نشده بود.

اما مهمتر از هر چیزی که مایه مباهات و خوشحالی ست اتفاقات و رویدادهای بزرگی است که در شرکت رسا به وقوع پیوسته. خوشحالیم از اینکه شرکت رسا استراتژی دارید، نقشه راه دارید،برنامه و بودجه دارید این بسیار خوشحال کننده است.این برنامه ریزی و هدفمند عمل کردند فقط درشرکت رسا با مدیریت جدید است و در شرکتهای دیگر به این سبک و اهمیت وجود ندارد.

متاسفانه شرکتهای دیگر فقط در بحث بودجه فعالیت دارند،حرکت این شرکت ها مثل حرکت در تاریکی است وطبیعتا بسیار ناقص است. من اطلاع دارم این نوع برنامه و مدیریتی که شرکت رسا دارید حتی در دولت هم به ندرت دیده میشود.ما باید به این برنامه ریزی و توانایی ببالیم.

تبدیل سیاستهای تبیین شده به برنامه و اجرای برنامه ها کار بسیار سختی است امیدوارم با درایت و توانمندی که در شرکت رسا شاهد آن هستیم تمام برنامه ها اجرایی شود یا در مسیر اجرای برنامه ها قرار گیریم.شما با مشکلات زیادی روبرو بودید و بعد از این هم خواهید بود یکی از دلایلی که بنده شما را درگیر بروکراسی های اداری شرکت و گروه نکردم این بود که با فراغت و آزادی عمل به کارهای خارج از گروه بپردازید.بنظر من کسی که کار می کند مشکلاتش بیشتر است.اگر من هم عافیت طلب بودم خیلی از این کارها را انجام نمیدادم ،دکتر گلاب کش هم انسان سخت کوشی است او هم اهل عافیت نیست واگر بود خود را درگیر این حجم از فعالیت نمی کرد.در نهایت ما همه خودمان را به زحمت انداخته ایم تا منافع آن به ذینفعان واقعی برسد.

بزرگترین سرمایه ما نیروی انسانی متخصص است.

دکتر عباسیانفر افزود:بزرگترین سرمایه ما نیروی انسانی متعهد و مجرب است .در شرکت رسا تلاش بسیار زیادی برای جذب و نگهداری نیروی متخصص شده است انصافا تک تک پرسنل کاربلد و توانمند هستند و حتی میتوانند در گروه بما هم کمک کنندو امیدوارم این حرکت عالی استمرار داشته باشد.

مدیریت با برنامه، مثل حرکت در اتوبان پهن با چشم اندازی وسیع است

در ادامه جلسه محمدرضا بابایی دره ضمن تقدیر و تشکر از دستاوردهای ارزشمند شرکت رسا گفت: اینکه شرکت رسا خود را در معرض داوری قرار داده است و تحلیل درستی از محیط بیرونی و محیط بین المللی دارد نشان ازبرنامه محور بودن است که البته گامی بسیار بلند است.ایشان حرکت بدون برنامه را به حرکت خودرویی در جاده خاکی و سنگلاخی در فضای مه آلود با دید ضعیف تشبیه نمود اما حرکت با برنامه مثل حرکت در جاده ای دوبانده با دید وسیع است.

رمز ماندگاری شرکت رسا دانش بنیان بودن است

مجید نادری نیز جملات ارزشمندی در باب تقدیر وتشویق مدیران و پرسنل شرکت رسا داشت، وی افزود: شرکت رسا گام بلندی در راستای دانش بنیان بودن برداشته است ،برنامه های کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت شرکت رسا را دیدیم لذا با توجه به فراوانی ساخت و ساز در بدنه دولت لازم است شرکت رسا در بحث برندینگ و شناساندن فعالیت های خود به جامعه مخاطب و ذینفعان تلاش بیشتری انجام دهد.همگرایی خوبی در شرکت وجود دارد و این همدلی و انسجام در دریافت جایزه ملی تعالی سازمانی نقش اساسی دارد و حتما از حالا باید به فکر حفظ و نگهداری این دستاورد ستودنی باشیم.

نقش مدیریت در پیشرفت شرکت رسا بسیار چشمگیر است

 حسین علی اکبر زاده نیز به اهمیت مدیریت در میزان رشد انفجاری در شرکت رسا اشاره کرد،وی افزود: تقریبا از شروع فعالیت شرکت رسا در کنار همکاران حضور داشتم و به زعم بنده مدیران قبلی هم تمام تلاش خود را برای به ثمر رساندن رسا انجام دادند ولی در نهایت توان ایشان همانقدر بود که در گذشته دیده ایم.

حسین علی اکبر زاده که از مدیران با سابقه ،ایثارگر واز خیل شریف آزادگان سرافراز کشور هستند با بیان خاطره ای از دوران اسارت گفت: در روزهای ابتدایی  با برخی رفتارها و تحصن ها ،تحمل اسارت را بر خود سخت می کردیم و با کم تجربگی فشار مضاعف تشنگی و گرسنگی را بجان میخریدیم اما به تدریج با انتخاب صحیح و با استفاده از تجربه یکی از برادران ارتشی بر مشکلات تا جایی که امکان داشت فائق آمدیم لذا با تقسیم کار و انتخاب صحیح میشود مشکلات را پشت سر گذاشت و شرکت رسا با تدبیر و درایت تا بحال در این زمینه موفق بوده است.

در پایان جلسه دکتر عباسیانفر و اعضا محترم هییت مدیره هلدینگ اقتصادی خودکفایی آزادگان با استفاده ازبروزترین تکنولوژی و با استفاده از عینک سه بعدی تمام زوایای ساختمان را مشاهده فرمودند لازم بذکر است تعداد محدودی از شرکتهای ساختمانی امکان رویت سه بعدی داخل ساختمانها را برای مشتریان و ذینفعان خود فراهم آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی املاک
اطلاعات تماس

تماس با ما

نشانی:

تهران – خیابان شریعتی – بعد از سیدخندان – خیابان سیمرغ غربی – انتهای خیابان گلزار – نبش کوچه پروانه – پلاک ۲

تلفن:

021-22890005

ایمیل:

rasa.eng.office@gmail.com

فکس:

021-22867084