خانه / اخبار / دکتر رضایی رئیس هیات مدیره شرکت، تشریح کرد؛ چشم انداز توسعه ای شرکت رهاورد سازندگی آزادگان

دکتر رضایی رئیس هیات مدیره شرکت، تشریح کرد؛ چشم انداز توسعه ای شرکت رهاورد سازندگی آزادگان

اشاره:

بنگاه های اقتصادی و کسب و کارهای مختلف برای حصول موفقیت، نیاز دارند که در چارچوب مشخصی برنامه ریزی و اقدام کنند. در این چارچوب است که وظایف اشخاص مختلف مشخص می شود و عملکرد هر بخش و هر فرد قابلیت ارزیابی پیدا می کند.

چارچوب مذکور در هر قالبی که باشد نقش هرم تصمیم گیری در آن نقش تعیین کننده ای محسوب می شود؛ چرا که سیاست های کلی مجموعه را تدوین می کند. این هرم تصمیم گیری نیز در کسب و کارهای مختلف متاثر از تعریف حقوقی هر کسب و کار، مختصات متفاوتی دارد. در برخی بنگاه های اقتصادی مدیرعامل یا رئیس بنگاه در راس هرم مذکور قرار دارد و در برخی دیگر هیات مدیره. در کسب و کارهایی که هیات مدیره بالاترین نقش تصمیم گیری را ایفا می کند، رئیس هیات مدیره در بالاترین سطح تصمیم گیری قرار دارد.

شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) به عنوان یک شرکت سهامی خاص و یکی از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، از جمله شرکت های محسوب می شود که در راس هرم تصمیم گیری آن هیات مدیره قرار دارد و طبیعتا در راس این هرم نیز رئیس هیات مدیره است. مسئولیت ریاست هیات مدیره شرکت رسا برعهده آزاده سرافراز دکتر حمید رضایی قرار دارد که در عین حال مسئولیت نائب رئیسی هیات مدیره هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان را نیز برعهده دارد. دکتر رضایی از جمله مدیران بسیار خوش نام در گروه صنعتی مینو به شمار می رود که به پشتوانه سال ها کار مدیریتی، همواره منشاء اثرات خیر و بسیار مثبتی در مجموعه های مختلف بوده است. فرصتی پیش آمد تا در گفتگو با ایشان به بررسی مهم ترین دستاوردهای شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) در سال گذشته و همچنین برنامه های توسعه ای این شرکت در سال جاری بپردازیم. ماحصل این گفتگو را در ادامه می خوانید.

********

 

عملکرد سال 1399

رئیس هیات مدیره شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، عملکرد این شرکت در سال 1399 را “بسیار خوب” توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: براساس آمار و اطلاعات دقیق و واقعی که در صورت های مالی و همچنین پروژه های اجرایی شرکت نمایان است، شرکت رسا در سال گذشته عملکرد بسیار خوب و مناسبی داشته است.

وی، افزود: عملکرد شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) در سال گذشته فراتر از پیش بینی ها و برنامه ریزی ها بود و نقطه عطفی برای این شرکت به شمار می رود و این واقعیت را به اثبات رساند که شرکت رسا در حال حاضر به یکی از شرکت های برتر کشور در عرصه ساخت و ساز تبدیل شده است و می تواند گام های موثری در پروژه های بزرگ تر بردارد.

دکتر رضایی، موفقیت ها و دستاوردهای سال 99 شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، را حاصل تلاش، کوشش، پشتکار و تعهد مدیرعامل، مدیران اجرایی و کلیه همکاران در این شرکت عنوان و تاکید کرد: توسعه شایستگی های فنی و اجرایی شرکت رسا، یکی از موثرترین و مهمترین عوامل رشد و پویایی این شرکت در دور اخیر فعالیت بوده است و از جمله مزایای رقابتی برای شرکت محسوب می شود.

 

ارزیابی توسعه شرکت در بخش تجهیزات و ماشین آلات

نائب رئیس هیات مدیره هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، به عملکرد توسعه ای شرکت در بخش تجهیزات و ماشین آلات عمرانی و ساختمانی اشاره کرد و گفت: توسعه شرکت در این بخش نیز متوازن با سایر بخش ها، بسیار عالی بوده و قابلیت ها و شایستگی های اجرایی بسیاری را برای شرکت رسا به همراه داشته است.

وی، افزود: دیدگاه هیات مدیره و مجموعه مدیریتی شرکت این است که اگر بخواهیم مستقل عمل کنیم و روی پای خودمان بایستیم باید سبد محصولات مان را تکمیل و زنجیره تامین کالا و خدمات مان را کامل کنیم. این مهم متعاقب خود کاهش قیمت تمام شده کالا و خدمات را به دنبال دارد.

دکتر رضایی، با تاکید بر دستیابی به خودکفایی در بخش تجهیزات و ماشین آلات در شرکت رهاورد سازندگی آزادگان، تصریح کرد: با جدیت تمام فرآیند خودکفایی در این بخش را در دستور کار داریم و معتقدیم برای دستیابی به اهداف توسعه ای و کاهش قیمت تمام شده کالا و خدمات، باید کوچک ترین و بزرگ ترین تجهیزات از “فنس” گرفته تا “تاورکرین” را در اختیار داشته باشیم.

وی، افزود: در این راستا کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز شرکت را متناسب با توجیهات فنی و اقتصادی مربوطه و با شرایط و قیمت مناسب خریداری کرده ایم و این مهم درقالب فرآیندی کارشناسانه و طی ارزیابی های موردنیاز، عملیاتی شده است.

 

ارزیابی از اقدامات توسعه ای شرکت در بخش استاندارسازی

رئیس هیات مدیره شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، استانداردسازی اقدامات اجرایی و برنامه های توسعه ای شرکت متناسب با استانداردهای ملی و بین المللی را یکی دیگر از شایستگی ها و قابلیت های کسب شده شرکت رسا در دور اخیر فعالیت توصیف و ماحصل این استانداردسازی را کسب گواهی نامه ها، ایزوها و استانداردهای مختلف عنوان کرد و گفت: دریافت این ایزوها، استانداردها و گواهینامه ها، شایستگی های فنی و اجرایی شرکت رسا را نشان می دهد که از جوانب مختلف برای این شرکت و به تبع هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان حائز اهمیت است.

وی، افزود: طبیعتا شرکت، بنگاه اقتصادی و مجموعه ای می تواند این استانداردها و گواهینامه ها را دریافت کند که واجد شرایط مشخصی باشد و پایه های اصلی دریافت آنها را داشته باشد و بحمداله شرکت رهاورد سازندگی آزادگان واجد همه پیش نیازها و پایه های اصلی دریافت آنها بود و موفق به دریافت شان شد.

به گفته دکتر رضایی، شرکت رهاورد سازندگی آزادگان با توسعه ظرفیت های فنی، اجرایی و مهندسی خود در دور اخیر فعالیت موفق شد تا بسترها و ظرفیت های دریافت گواهینامه های و استانداردهای ملی و بین المللی مختلفی را برای خود فراهم کند و با فراهم آمدن این بسترها و ظرفیت های جدید، موفق شد استانداردها و گواهینامه های بسیار خوبی را دریافت کند.

 

راه اندازی کارخانه تولیدی و صنعتی رسا

نائب رئیس هیات مدیره هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، در ادامه به اهمیت راه اندازی کارخانه تولیدی و صنعتی رسا اشاره کرد و گفت: راه اندازی این کارخانه در اسفند ماه سال گذشته، در راستای عمل به برنامه های توسعه ای شرکت رهاورد سازندگی آزادگان بود که به منظور تکمیل زنجیره تامین کالا و خدمات شرکت(در بخش تولید) برنامه ریزی شده بود و بخشی از این برنامه ها درقالب کارخانه مذکور نمود پیدا کرد.

وی، افزود: افتتاح کارخانه تولیدی و صنعتی رسا با حضور مدیران عامل شرکت های زیرمجموعه هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، شناخت مناسبی از شرکت رهاورد سازندگی آزادگان به این عزیزان ارائه کرد و بخشی از فعالیت های شرکت را در معرض دید ایشان قرار داد.

دکتر رضایی، تصریح کرد: شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) پس از سال ها ناشناخته بودن، با افتتاح کارخانه تولیدی و صنعتی رسا، خود را به سایر همکاران در هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان و همچنین بخشی از همکاران فعال در خارج از هلدینگ شناساند.

به گفته وی، اقدامات توسعه ای شرکت رهاورد سازندگی آزادگان در دور اخیر فعالیت بسیار زیاد است و افتتاح کارخانه تولیدی و صنعتی رسا فرصت مناسبی بود تا بخشی از این اقدامات توسعه ای، در معرض دید عموم خصوصا مدیران عامل شرکت های زیرمجموعه هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، قرار گیرد.

 

برنامه های توسعه ای سال 1400

رئیس هیات مدیره شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، به برنامه های توسعه ای شرکت رسا در سال 1400 اشاره کرد و گفت: بودجه پیش بینی شده برای شرکت در سال 1400 رقمی در حدود 400 میلیارد تومان است. بدون شک این رقم برای شرکت رسا با قابلیت ها و ظرفیت های فنی، مهندسی و اجرایی که در دور اخیر فعالیت به دست آورده است رقم کمی محسوب می شود و مطمئن هستیم که درنهایت بودجه ای که حاصل خواهد شد بسیار بیشتر از این میزان است.

وی، افزود: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته حداقل بودجه پیش بینی شده برای شرکت رهاورد سازندگی آزادگان در سال 1400 حدود 400 میلیارد تومان است؛ این رقم یک رقم حداقلی و درراستای پیش بینی های بودجه ای است و بدون شک رقم واقعی بسیار بیشتر است.

دکتر رضایی، در پایان تصریح کرد: بر اساس صحبت هایی که در هیات مدیره شرکت رهاورد سازندگی آزادگان شده است و باتوجه به توان و ظرفیت های شرکت، انتظار ما دستیابی به رقمی به مراتب بالاتر از این عدد است و با لطف و عنایت پروردگار و همچنین تلاش، تعهد و پشتکار نیروی انسانی و البته ظرفیت های مدیریتی مدیرعامل و تیم مدیریتی شرکت، حتما محقق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی املاک
اطلاعات تماس

تماس با ما

نشانی:

تهران – خیابان شریعتی – بعد از سیدخندان – خیابان سیمرغ غربی – انتهای خیابان گلزار – نبش کوچه پروانه – پلاک ۲

تلفن:

021-22890005

ایمیل:

rasa.eng.office@gmail.com

فکس:

021-22867084